SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

Czasem przychodzi taki moment, że zastanawiasz się, co się z tobą dzieje. Masz kiepski nastrój, szybko się irytujesz. Na dodatek uczuciu wiecznego zmęczenia towarzyszy niepokój. Nawał spraw i piętrzących się problemów wpływa na koncentracje, pamięć i sen. Zaczynasz odczuwać fizyczne dolegliwości. Przestajesz sobie radzić z codziennymi obowiązkami. W takich sytuacjach warto rozważyć rozmowę z psychologiem. 

Rozmowa z psychologiem może ci pomóc zrozumieć stan, w jakim się znajdujesz, dotrzeć do jego źródła. Dzięki dialogowi z psychologiem uporządkujecie wiedzę na temat tego, co się z tobą dzieje. Spojrzysz na problem z innej strony oraz dowiesz się, co możesz zrobić, żeby sobie pomóc.

KOGO ZAPRASZAM NA SPOTKANIE?

Zapraszam osoby, które noszą w sobie uczucie winy, mają niską samoocenę, przeżywają konflikty w relacjach lub czują, że są wypalone zawodowo. Szczególnie polecam to rozwiązanie osobom, które: 

  • nie boją się pracy i chcą podjąć wyzwanie współpracy
  • marzą o realnej zmianie i wierzą, że jest możliwa
  • pragną popracować nad zmianą konkretnego nawyku, albo zmienić schematyczne  myślenie
  • chcą zacząć budować poczucie własnej wartości od zrozumienia przekonań, jakie tworzą opinie o nich samych
  • pragną przyjrzeć się z bliska swoim relacją i zobaczyć, jakie mechanizmy poznawcze rządzą nimi w związkach z innymi ludźmi
  • szukają skutecznych metod,by poradzić sobie w różnych sytuacjach życiowych
  • chcą mieć poczucie sprawczości w procesie terapii
  • zastanawiają się, dlaczego pewne rzeczy robią źle, jeśli widzą, że one im nie służą
  • nie mają możliwości podjęcia długotrwałej psychoterapii, a pragną pracować nad konkretnym problemem

JAKIMI METODAMI PRACUJE?

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach, gdzie punktem wyjścia jest przekonanie, że pacjent, który zgłasza się do psychologa po pomoc, sam najlepiej wie, czego mu potrzeba. To on wyznacza cele terapii, to on podaje sposoby rozwiązania problemu. To pacjent ma kompetencje, by rozwiązać swoje problemy. Psycholog/psychoterapeuta ma mu w tym tylko pomóc.

Terapia TSR polega na rozmowie, podczas której szuka się mocnych stron u pacjenta, skupiając się na rozwiązywaniu trudności i szukaniu rozwiązań problemów. Nie analizujemy przyczyn i istoty trudności, nie odwołujemy się do minionych przeżyć. Żaden terapeuta nie jest w stanie rzetelnie zadeklarować na pierwszym spotkaniu, ile dokładnie czasu zajmie terapia. Czy będzie to 5, 15 czy 30 spotkań, zależy w dużej mierze od trudności, z jaką zgłosił się klient. „Krótkoterminowa” w odniesieniu do TSR oznacza, że praca trwa najszybciej, jak to możliwe, czyli jak szybko uczestnik terapii jest w stanie pracować nad osiągnięciem oczekiwanego rezultatu. Bywa tak, że jedni klienci potrzebują na to kilku spotkań, inni nawet roku. To kwestia indywidualna.

Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ, z ang. Rational Behavour Therapy) to uniwersalna i kompleksowa metoda pracy z własnymi emocjami i zachowaniem. Nadaje się do pracy z każdym człowiekiem. Można ją wykorzystać w pracy nad wszelkimi problemami: emocjonalnymi, poznawczymi, behawioralnymi i społecznymi.

RTZ stosuje się w psychoterapii, interwencji kryzysowej, jak i w coachingu czy programach rozwojowych. Przyglądamy się ludzkiemu zachowaniu z różnych punktów, zajmujemy się emocjami, doznaniami fizycznymi, myślami i przekonaniami.

Racjonalna Terapia Zachowań opiera się na założeniu, że nasze emocje i zachowania nie są rezultatem faktów, tylko naszych przekonań i interpretacji. Przekonania te wynosimy najczęściej z domu, kultury i społeczeństwa, w którym żyjemy. W konsekwencji kreują u nas zachowania i nawyki, którym nie możemy się oprzeć, gdyż są tak mocno w nas zakorzenione. Każde zachowanie przynosi nam jakieś korzyści, często jednak są one złudne. Nie służą nam. W przypadku tej techniki pomocne okazuje się racjonalne myślenie, oparte wyłącznie na faktach i logice. Terapia natomiast polega na odsłonięciu osobistych przekonań i znalezieniu ich zdrowych i racjonalnych odpowiedników.

Dodatkową zaletą Racjonalnej Terapii Zachowań jest skoncentrowanie się na samopomocy. Wyuczone w czasie sesji narzędzia można z powodzeniem stosować samodzielnie w późniejszej pracy samorozwojowej.

Dzięki pracy w procesie możesz:

  • zacząć radzić sobie z przekonaniami ograniczającymi takimi jak : ‚jestem beznadziejny,’ ‚do niczego się nie nadaję,’ ‚nie jestem dość dobry,” etc.
  • nauczyć się asertywności
  • radzić sobie z lękami i fobiami
  • panować nad emocjami
  • wypracować lepsze samopoczucie i uzyskać spokój wewnętrzny i równowagę                                                                                                                                                           W moim gabinecie również osoby LGBT mogą czuć się bezpiecznie. Orientacja seksualna nie ma znaczenia. 

KWALIFIKACJE

psycholog z Uniwersytet SWPS

– ukończony całościowy Akredytowany Kurs Psychoterapii  (1200 godzin) atestowany przez Sekcje Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcje Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

– ukończony kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (stopień I i II) prowadzone przez Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach  

– ukończone szkolenie „Racjonalna Terapia Zachowania – RTZ I ABC Twoich Emocji” – Pracownia Racjonalne Terapii Zachowania A. Hottowy

– ukończone szkolenie „Racjonalna Terapia Zachowania – warsztaty doskonalące” – Pracownia Racjonalne Terapii Zachowania A. Hottowy

MIEJSCE I FORMA SPOTKAŃ

Konsultacje psychologiczne prowadzę zarówno online, jak i w gabinecie w Chorzowie.

Terapia indywidualna odbywa się w formie spotkań w stałych, w ustalonych wspólnie z terapeutą terminach.

Czas trwania terapii jest określony w kontrakcie zawieranym między pacjentem a terapeutą. Do udziału w sesjach zapraszam osoby pełnoletnie, które są niezależne pod względem ekonomicznym. 

Cena: 50 min – 230 zł

Sesje odwołane w czasie poniżej 48 godzin są pełnopłatne przy kolejnym spotkaniu lub przelewem.

 
Przewiń do góry